Rizika plastiky prsou

floating-leaf
floating-leaf

Rizika při plastice prsou a jak se jim vyhnout

Mnoho žen má zásadní problém se skutečností, že jejich prsa se vymykají obecně obvyklým konvencím o kráse.

Prsa mohou být malé, povislá nebo mohou mít tvar který nám při pohledu do zrcadla vyčaruje kyselou grimasu na tváři. To že ženská prsa určují estetiku naší postavy, její celkový vzhled a působení na lidi kolem, můžeme bez obav vynechat. Horší případ je když nám vzhled našich prsou brání být ze sebou spokojená a uvolnit se ve společnosti. V takových případech začínáme přemýšlet nad ledasčím a jedna z prvních věcí která nás napadne je plastická operace na zvětšení prsou. Tato však může mít kromě super-rychlého vylepšení poprsí i určitá rizika. Pojďme se na ně podívat.

Před tím než představíme nejčastější komplikace při plastice prsou, bychom rádi podotkli, že účelem tohoto seznamu komplikací není odstrašit od plastické operace na zvětšení poprsí, ale spíše poskytnutí příležitosti ke zvážení rizik a možností, jak se jim vyhnout.

Infekce v operované části prsu

Infekce je jednou z nejčastějších problémů při plastických operacích na zvětšení prsou. Nejčastěji se objeví během několika dní po operativním vložení silikonových prsních implantátů. Projevuje se zarudnutím okolní pokožky, mokvání rány či otokům. Takový stav si může vyžádat i hospitalizaci v nemocnici.

infekce prsníku

Krvácení do vnitřní rány prsu

Vnitřní krvácení je další častou komplikací která se také projevuje při chirurgickém zvětšení poprsí. Pokud uvnitř rány praskne i jen malá cívka, může to znamenat nutnost ránu znovu otevřít a nahromaděnou krev odstranit. Pokud se to stane, je jisté že jizvy budou značně velké.

Krvácanie do prsníka

Jizvy na prsou

Apropo jizvy. Jakýkoliv chirurgický zákrok a to se týká i zákroku na zvětšení prsou zanechává jizvy. V dnešní době už medicína pokročila natolik že jizvy skoro není vidět. To však platí pouze pro jizvy které jsou dokonale vyhojené. Zhojení jizvy po plastickém zvětšení prsou trvá asi půl roku až rok. Do té doby je jizva viditelná na první pohled. Je narůžovělá nebo až červená a musí se každý den natírat speciální mastí aby nezhrubla.

Jazvy na prsiach

Anestezie při plastice poprsí

Silikonové prsa se z pravidla operují pod celkovou anestezií. Anestezie je vždy zátěží pro kardiovaskulární systém a nese s sebou mnohá rizika. V extrémních případech může celková anestézie vézt až k smrti pacienta. Zde je nutno podotknout, že se to stává opravdu zřídka a z pravidla bývá na vině nesprávný odhad a diagnostika pacienta ze strany anesteziologa.

Anestéza pri operácií pŕs

 

Ruptura

Kromě toho, že je tu nutnost podstoupit a zaplatit zákrok na výměnu implantátů, jsou zde i další rizika a problémy, které mohou nastat. Jak jsme si již řekli častým rizikem je ruptura. Co to, ale je? Jde o roztržení nebo i ztluštění tkáně kolem implantátu. Je to velmi bolestivé a není možné to předem předvídat.

 

Jak se vyhnout rizikům při plastice prsou?

Jak vidíte, silikonové prsa ze sebou přinášejí nejen zlepšení vzhledu ale také velké množství nežádoucích efektů které mohou doslova zkazit život. Mnohým z nich se dá předejít dostatečnou odborností a fundovanosti profesionálů, který plastiku na zvětšení prsou provádějí.
Před tím než se rozhodnete podstoupit plastickou operaci na zvětšení prsou, nespoléhejte pouze na sladkou reklamu té které plastické kliniky, ale pořádně si ověřte, jakou úroveň kvality jejich práce můžete očekávat. Vyžádejte si reference a fotky od jejich reálných klientů a neváhejte je i kontaktovat s otázkou, jak byli spokojeni s provedeným zákrokem na zvětšení prsou. Samozřejmostí by mělo být vyhledání a prostudování recenzí od reálných klientů na danou kliniku na internetu.

Před definitivním rozhodnutím jít na plastiku, se poohlédněte po alternativních způsobech jak zkrášlit vaše prsa. Je jasné že léky na zvětšení prsou vám jejich o 5 čísel nezvětšuje ale zvětší vám je na tolik že ze sebou budete spokojenější a budete si sama sebou více jistá. Pokud by vám takové zvětšení přestalo stačit, plastiku můžete absolvovat i později. Zvětšení prsou bez plastiky je určitě to pravé řešení pro každou ženu před tím, než se rozhodne použít silikonové implantáty.

Breast Extra plus

Nedovolte, abyste na plastiku doplatili jak tyto ženy

Pokud už se rozhodnete absolvovat chirurgické zvětšení prsou, pamatujte na to že není lékař jako lékař a vyberte si opravdu spolehlivého doktora, na jehož máte dobré reference – risk se v tomto případě nevyplácí. Vždyť prsa máte pouze jedny, a po jejich poškození vám je už nikdo nevrátí.

Příběhy žen které neměly to štěstí na kvalitního chirurga:

  • Debbie si dala udělat plastiku, díky infekci její prsa vypadají hrozně a už nebudou nikdy jako před tím.
  • Praskly její stehy a silikony trčely ven! Zkažená plastika prsou.
  • Příběh Katky z Dubnice je skutečně nepříjemný. Po plastice jí zbyly jen zdevastované prsa